Wyjazd w góry

Wyjazd w góry

Tereny górskie niezmiennie zyskują sobie nowych miłośników, a ci, którzy pokochali góry raz, darzą je niesłabnącym uczuciem. Przejmujące piękno górskich krajobrazów, czyste górskie powietrze, przestrzeń zdająca się nie mieć ograniczeń - za to przede wszystkim ludzie kochają góry. Nie brak jednak też tych, którzy cenią regiony górskie równie mocno ze względu na wyjątkowe walory prozdrowotne tych terenów. Nie bez powodu wiele cieszących się zasłużoną sławą uzdrowisk, znajduje się właśnie w górach.

Rzuć wszystko i jedź w góry!

Wypoczynek połączony z kuracją w górach potrafi mieć zbawienny wpływ na zdrowie fizyczne i kondycję psychiczną. W górach oczywiście najlepiej odnajdą się miłośnicy aktywnego wypoczynku, którzy podczas pobytu zdrowotnego serie zabiegów będą uzupełniać pieszymi wędrówkami, zwiedzając malownicze szlaki górskie i podziwiając górskie krajobrazy. Dla osób o dobrej kondycji góry będą także świetnym terenem do wypraw rowerowych. W górach znajdą się miejscowości typowo turystyczne, pełne różnorodnych atrakcji i tętniące życiem, jak i zaciszne miejsca pozwalające w pełni cieszyć cię kontaktem z naturą i poczuć się jej częścią, co bardzo sprzyja efektywnemu wypoczynkowi. 

Dla kogo są góry?

Góry przede wszystkim są dla osób aktywnych, zapalonych turystów i wędrowców. W górach będą się czuli dobrze ci, którzy potrzebują oderwania się od codzienności, dużej i znaczącej zmiany otoczenia. W górach znajdą spokój potrzebujący wypoczynku psychicznego, którzy regenerują siły poprzez wysiłek fizyczny. Pobyty w górach polecane są zwłaszcza osobom sprawnym fizycznie, które cierpią z powodu długotrwałego stresu, przepracowania czy też zmagają się z obniżonym nastrojem. Czysty klimat górski przyniesie ulgę alergikom. Walory górskiego powietrza są nie bez znaczenia także dla osób cierpiących na problemy dermatologiczne. Pobyt w górach z kolei nie będzie wskazany dla wszystkich osób ze schorzeniami układu krążenia, jak również dla osób z chorobami narządów ruchu. Klimat górski jest silnie bodźcowy, dlatego nie każdy będzie się czuł tam dobrze. W razie problemów ze zdrowiem, zwłaszcza przy chorobach przewlekłych, przed wyjazdem w góry należy się skonsultować ze swoim lekarzem w kwestii ewentualnych przeciwwskazań.

U źródeł zdrowia

Wiele górskich uzdrowisk cieszy się własnymi źródłami leczniczej wody mineralnej, która wykorzystywana jest w zabiegach przeprowadzanych w ośrodkach, a także jest niezastąpiona przy pitnych kuracjach zdrowotnych. Zawarte w leczniczych wodach mikroelementy są dostarczane wówczas do organizmu od zewnątrz poprzez hydroterapię, jak i od wewnątrz właśnie w postaci kuracji pitnej. W przypadku tego rodzaju terapii wspomagającej leczenie, najbardziej istotne jest przejście całego cyklu, zgodnie z zaleceniem lekarskim. Wówczas można liczyć na jej skuteczność. W góry najlepiej wybrać się na nieco dłuższy czas, aby organizm zdążył się zaadaptować. Na ogół polecany jest wyjazd minimum na tydzień.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.