Krynica-Zdrój

Uzdrowiskowe atuty Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój należy do najbardziej atrakcyjnych uzdrowisk w kraju. Jako miejscowość uzdrowiskowa, Krynica-Zdrój może poszczycić się tradycjami sięgającymi jeszcze końca XVIII wieku, a rozkwit Krynicy jako uzdrowiska przypada na XIX wiek. Od tamtej pory rozwój Krynicy-Zdroju może posłużyć za wzór innym uzdrowiskom; prężnie rozwijające się miasto uzdrowiskowe staje się jednym z najważniejszych górskich ośrodków lecznictwa balneologicznego w Polsce. Krynica-Zdrój, zwana też Krynicą Górską, może się poszczycić wyjątkowo rozbudowaną infrastrukturą uzdrowiskową, z zabytkową Pijalnią Zdrojową na czele. To nie jedyna pijalnia wód leczniczych w Krynicy, znajduje się tam również Pijalnia Jana, Pijalnia Mieczysław oraz Pijalnia Słotwinka. Zwiedzając okoliczne szlaki piesze i ścieżki przyrodnicze warto odwiedzić także źródła wód mineralnych. Trasy turystyczne prowadzą do Źródła „Bocianówka”, „Źródełka miłości”, Źródła Ciurkacz, Zdroju „Tadeusz” oraz Źródła „Słoneczne”. Niedawno w Krynicy-Zdroju został także otwarty dla turystów i kuracjuszy odrestaurowany Park Słotwiński oraz zupełnie nowa tężnia solankowa, przy której można korzystać z naturalnych inhalacji solankowych. Chcesz skorzystać z kuracji leczniczej w górach? Zobacz pobyty zdrowotne w Krynicy-Zdroju

Atrakcje w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój słynie szeroko ze swoich atrakcji turystycznych. Bardzo ważnym atutem miejscowości jest fakt, że nie można się tam nudzić o żadnej porze roku – w Krynicy Górskiej sezon turystyczny trwa cały rok. Wśród całorocznych atrakcji turystycznych wyróżnić można dostarczającą świetnej zabawy i zastrzyku adrenaliny Sankostradę, ośrodki jazdy konnej, kolejkę linowo-terenową na Górę Parkową, Park Miniatur Architektury Drewnianej czy też wyjątkowe muzea, jak Muzeum Nikifora czy Muzeum Turystyki Górskiej. Do największych atrakcji zimowych w Krynicy bez wątpienia należą stoki narciarskie, ski-toury, narciarskie trasy biegowe oraz lodowiska. Lato w Krynicy to również moc atrakcji, latem z kolei można korzystać z takich atrakcji jak pole do minigolfa, korty tenisowe czy też wziąć udział w spływie pontonowym. Latem istnieje także możliwość wypożyczenia rowerów elektrycznych czy zwiedzania miasta Metro Meleksami.

Co warto zobaczyć będąc w okolicy Krynicy-Zdroju

Pobyt w Krynicy-Zdroju to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników architektury i zabytków. W samej Krynicy można znaleźć wiele tego typu obiektów, ale wyjątkowe miejsca są także w najbliższej okolicy. Należą do nich m.in. dawna cerkiew w Bereście, cerkiew i zagroda regionalna w Polanach oraz kościół i cerkiew w Tyliczu. Ponadto jest tam wiele szlaków pieszych i rowerowych, które umożliwią zwiedzanie najbardziej atrakcyjnych miejsc i podziwianie widoków w Beskidzie Niskim. Warto zdobyć także dwa najważniejsze szczyty w okolicy, czyli Jaworzynę Krynicką oraz Górę Parkową.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.