Duszniki-Zdrój

Uzdrowiskowe atuty Dusznik-Zdroju

Duszniki-Zdrój są jednym z najbardziej uznanych uzdrowisk w rejonie Kotliny Kłodzkiej. Swoją uzdrowiskową renomę Duszniki budowały już od początku XIX wieku, kiedy to ze względu na zdrowotny wpływ miejscowego klimatu i obecne tam źródła naturalnych wód leczniczych, zaczęły być tam prowadzone pierwsze kuracje. Od tamtej pory Duszniki-Zdrój cały czas zyskują na znaczeniu jako miejsce o świetnych warunkach sprzyjających leczeniu i rehabilitacji, ale też jako miejscowość turystyczna, przyciągająca coraz to nowych gości, jak również ponownie odwiedzana przez powracających turystów ceniących sobie wyjątkową atmosferę Dusznik-Zdroju oraz ich atrakcyjne położenie. Jako ośrodek uzdrowiskowy, Duszniki-Zdrój słyną głównie ze swoich naturalnych wód leczniczych, których właściwości wspierają leczenie wielu schorzeń, w tym chorób układu trawiennego, układu sercowo-naczyniowego oraz schorzeń górnych i dolnych dróg oddechowych. Zobacz, z jakiej kuracji i wypoczynku w Dusznikach możesz skorzystać: Pobyty zdrowotne i lecznicze w Dusznikach-Zdroju

Atrakcje w Dusznikach-Zdroju

Do atrakcji turystycznych w Dusznikach-Zdroju należą głównie elementy infrastruktury uzdrowiskowej, ze względu na uzdrowiskowy profil turystyczny tej miejscowości. Jedną z nich jest Pijalnia Wód, w której można korzystać z kuracji pitnych naturalnymi wodami leczniczymi, takimi jak Pieniawa Chopina czy Jan Kazimierz. Bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów i kuracjuszy miejscem jest Park Zdrojowy, pięknie utrzymany i zagospodarowany teren spacerowy. Przemierzając alejki parku w Dusznikach-Zdroju warto odwiedzić także nastrojową kolorową fontannę, która w sezonie czaruje odwiedzających wyjątkowymi pokazami ze światłem i muzyką. Oczywiście wart uwagi jest także malowniczy i zabytkowy Rynek, będący centrum Dusznik-Zdroju. Ponadto do najważniejszych zabytków w Dusznikach należy także dawny Młyn Papierniczy, w którym obecnie mieści się Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.

Co warto zobaczyć będąc w okolicy Dusznik-Zdroju 

Duszniki-Zdrój położone są niezwykle atrakcyjnie, mianowicie w słynącej ze swoich walorów turystycznych i krajobrazowych Kotlinie Kłodzkiej. Będąc w Dusznikach warto w miarę możliwości nastawić się na aktywny wypoczynek i korzystać z wielu okolicznych szlaków pieszych i rowerowych, a zimą i narciarskich. Okolice zwiedzać można także konno lub wybrać się na spływ kajakowy. Będąc w Dusznikach-Zdroju koniecznie trzeba odwiedzić sąsiednie miejscowości: Kudowę-Zdrój oraz Polanicę-Zdrój. Warto wybrać się także do Kłodzka i zwiedzić tamtejszą Twierdzę Kłodzko. Duszniki-Zdrój stanowią idealną bazę wypadową do zwiedzania Gór Stołowych.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.