Nałęczów

Uzdrowiskowe atuty Nałęczowa

Nałęczów jest znany bardzo szeroko głównie jaki uzdrowisko o kardiologicznym profilu leczenia. Do Nałęczowa zjeżdżają kuracjusze z całego kraju i nie tylko, by leczyć choroby układu krążenia. Leczenie i rehabilitacja chorób serca i układu krążenia to nie jedyny walor, jakim może się pochwalić to uzdrowisko. Swoją zasłużoną sławę Nałęczów zawdzięcza także wyjątkowym właściwościom zdrowotnym nałęczowskich wód leczniczych, które stanową naturalne bogactwo uzdrowiskowe. Pozytywny wpływ wód z Nałęczowa na zdrowie dowiedziony został już na początku XIX wieku, a uzdrowisko ze względu na swoje wyjątkowe cechy chętnie odwiedzały ówczesne polskie elity. Dziś do Nałęczowa po zdrowie chętnie jeżdżą nie tylko osoby ze schorzeniami kardiologicznymi, ale także innymi problemami zdrowotnymi, które z powodzeniem można leczyć w tym uzdrowisku. Oczywiście w Nałęczowie można korzystać z kuracji pitnych nałęczowskimi wodami leczniczymi. Zaplanuj swoją kurację leczniczą i sprawdź: pobyty lecznicze w Nałęczowie

Atrakcje w Nałęczowie

Najbardziej lubianym miejscem przez kuracjuszy i turystów odwiedzających Nałęczów jest bez wątpienia pięknie zagospodarowany i stanowiący idealne miejsce do spacerów Park Zdrojowy. Jest to bez wątpienia prawdziwa wizytówka Nałęczowa i bardzo charakterystyczne, urocze miejsce z przepięknym stawem i unikalną zabudową uzdrowiskową. Koniecznie trzeba wspomnieć także o Pijalni Wód Mineralnych, którą tłumnie odwiedzają kuracjusze leczący się w Nałęczowie. Nałęczów jest miejscem o spokojnej atmosferze, bardzo sprzyjającej rehabilitacji i rekonwalescencji.

Co warto zobaczyć będąc w okolicy Nałęczowa

Nałęczów jest świetną bazą wypadową do zwiedzania i poznawania tego zakątka polski. Podczas pobytu w Nałęczowie warto wybierać się na jednodniowe wycieczki do najciekawszych miejsc w okolicy. Należy do nich bez wątpienia Lublin, który jest jednym z najpiękniejszych miast w południowej Polsce. Lublin zachwyca starym miastem, swoimi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. Będąc w Nałęczowie koniecznie trzeba odwiedzić także Kazimierz Dolny. Tego miejsca chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, jest to miasto przez wielu uważane za prawdziwą perłę architektoniczną zabudowy miejskiej, głównie za sprawą wyjątkowego Rynku, kamienic oraz licznych spichlerzy. Warto odwiedzić także Puławy, które swojej ciekawej historii zawdzięczają posiadanie licznych unikalnych zabytków.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.