Iwonicz-Zdrój

Uzdrowiskowe atuty Iwonicza-Zdroju

Iwonicz-Zdrój jest miejscem o wyjątkowych walorach klimatycznych, które zawdzięcza swojemu położeniu w Dolinie Iwonickiego Potoku w Beskidzie Niskim. Położenie w dolinie pośród lasów powoduje, że umiarkowanie bodźcowe, podgórskie powietrze w Iwoniczu-Zdroju ma korzystny wpływ na zdrowie i czyni z Iwonicza-Zdroju doskonałą lokalizację na pobyt leczniczy. Ważnym walorem uzdrowiskowym są iwonickie źródła naturalnych wód mineralnych. Wody lecznicze ze źródeł w Iwoniczu-Zdroju wspierają leczenie takich chorób jak schorzenia układu pokarmowego, schorzenia układu moczowego oraz schorzenia dróg oddechowych. Ciesząca się sławą i uznaniem ze względu na swoje właściwości zdrowotne solanka iwonicka wykorzystywana jest także jako składnik kosmetyków uzdrowiskowych „Iwoniczanka”. Zobacz propozycje pobytu z zabiegami w Iwoniczu-Zdroju i wybierz dla siebie: Pobyty Zdrowotne w Iwoniczu-Zdroju

Atrakcje w Iwoniczu-Zdroju

Iwonicz-Zdrój jest malowniczą, niewielką i spokojną miejscowością na Podkarpaciu. Miasto może poszczycić się typowo uzdrowiskowym klimatem i atmosferą, co doceniane jest przez odwiedzających je turystów i kuracjuszy. Jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w Iwoniczu-Zdroju jest Park Zdrojowy z Pijalnią Wód Mineralnych, która zachwyca swoimi wyjątkowymi wnętrzami, nawiązującymi stylistyką do klasycznych oranżerii. Można tam korzystać z kuracji pitnej naturalnymi wodami leczniczymi z iwonickich źródeł. W Iwoniczu-Zdroju znajdują się także tężnie solankowe, które zapewniają możliwość korzystania z inhalacji zbiorowych aerozolem solankowym. Ponadto wielkim atutem Iwonicza-Zdroju są liczne szlaki turystyczne piesze oraz rowerowe, które pozwalają poznać uroki okolicy i podziwiać podkarpackie krajobrazy.

Co warto zobaczyć będąc w okolicy Iwonicza-Zdroju

Podczas pobytu w Iwoniczu-Zdroju warto wybrać się na pieszą wędrówkę lub wyprawę rowerową. Do wyboru są liczne szlaki i trasy turystyczne, w tym między innymi szlak na Górę Winiarską i nad Bełkotkę. Warte odwiedzenia są także okoliczne wsie, jak Rymanów-Zdrój czy Klimkówka. Przy okazji odwiedzić można także Rzeszów i zobaczyć tamtejsze zabytki, lub obrać kierunek na urokliwy Sanok i dalej w zachwycające widokami o każdej porze roku Bieszczady. Ciekawym miejscem jest również Zalew Soliński, zwany podkarpackim morzem. Warto tam zobaczyć Zaporę na Jeziorze Solińskim oraz zwiedzić pobliski Polańczyk.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.