Ustka

Uzdrowiskowe atuty Ustki

Ustka plasuje się w czołówce najpopularniejszych kurortów nad polskim morzem. Do Ustki bardzo chętnie przyjeżdżają turyści i kuracjusze z kraju i z zagranicy. W Ustce przybywający na leczenie i rehabilitację kuracjusze mogą w pełni korzystać z walorów nadmorskiego mikroklimatu, który nie tylko korzystnie wpływa na zdrowie fizyczne, ale i poprawia samopoczucie oraz kondycję psychiczną. Spacery szerokimi, piaszczystymi plażami z których słynie Ustka, pozwalają na naturalną inhalację aerozolem morskim nasyconym mającymi korzystny wpływ na zdrowie mikroelementami. Ustka jako uzdrowisko może pochwalić się bogatą bazą noclegową oraz zapleczem zabiegowym. Goście przybywający do Ustki mogą wybierać spośród ośrodków wypoczynkowo-rehabilitacyjnych i sanatoriów o różnych standardach.  Pomyśl o swoim wyjeździe do Ustki i zobacz propozycje: Pobyty z Zabiegami w Ustce

Atrakcje w Ustce

Ustka jest jednym z najbardziej atrakcyjnych nadmorskich miejscowości, dzięki czemu bez obaw o nudę można przyjechać tu w pojedynkę, w parze czy z całą rodziną i dziećmi. Do popularnych turystycznie miejsc w Ustce bez wątpienia należy nadmorska promenada, molo oraz liczne ścieżki spacerowe. W ich okolicach nie brakuje restauracji, tawern i barów, z których chętnie korzystają turyści i kuracjusze. W Ustce można także zobaczyć zabytkową zabudowę rybacką na Starym Mieście czy wybrać się do muzeum. Oczywiście wielkim atutem są szerokie, zadbane plaże, które zachęcają do aktywnego wypoczynku nad samym brzegiem morza, jak i spokojnego relaksu wygrzewając się na słońcu.

Co warto zobaczyć będąc w okolicy Ustki

Podczas pobytu w Ustce warto zaplanować sobie czas, by odwiedzić położony nieopodal Słowiński Park Narodowy, unikatowe miejsce w skali kraju, gdzie można zobaczyć słynne ruchome wydmy. Malownicze okolice Ustki można zwiedzać także dzięki licznym trasom turystycznym, zarówno pieszym jak i rowerowym. Odwiedzając Ustkę, przy okazji można zwiedzić także pobliski Słupsk i zobaczyć tamtejsze zabytki.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.