Zakopane

Uzdrowiskowe atuty Zakopanego

Zakopane jest popularnym kurortem górskim, który przyciąga rzeszę turystów, ale też doceniane jest przez rosnącą grupę kuracjuszy. W ośrodkach wypoczynkowo-rehabilitacyjnych w Zakopanem wyposażonych w kompleksową bazę zabiegową można korzystać z kuracji leczniczych oraz rehabilitacji. Wczasy zdrowotne w Zakopanem mają duży atut w postaci pięknych górskich widoków, które zachęcają do wyruszenia na szlak i aktywne dbanie o swoje zdrowie i kondycję poprzez wypoczynek w malowniczych górskich terenach. Położenie u podnóża Tatr czyni z Zakopanego idealną bazę wypadową na trasy piesze i rowerowe, co bardzo sprzyja aktywności fizycznej i rekreacji. Na szlakach ponadto można cieszyć się rześkim, górskim klimatem. Pomyśl już dziś o swoim pobycie w Zakopanem i zobacz: Pobyty Zdrowotne w Zakopanem

Atrakcje w Zakopanem

Zakopane nie bez powodu znane jest jako zimowa stolica Polski. Miasto niezmiennie plasuje się w czołówce najchętniej odwiedzanych miejsc zimą, pełnym zimowych atrakcji turystycznych. Do Zakopanego ściągają miłośnicy jazdy na nartach i wszelkich sportów zimowych. Zakopane ma jednak szereg atrakcji nie tylko dla amatorów zimowego szaleństwa na stokach i śniegu, ale także dla innych odwiedzających miasto, i to nie tylko zimą ale w każdym sezonie. Wśród atrakcji w Zakopanem wskazać można wyjątkowe, oddające istotę góralskiego klimatu muzea, w tym Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza. W Zakopanem są także kina, teatry oraz galerie sztuki. Odwiedzając Zakopane warto wybrać się do Tatrzańskiego Lapidarium, Papugarni czy zobaczyć Dom do góry nogami. Podczas pobytu w Zakopanem koniecznie trzeba odwiedzić także Ośrodek Czynnej Ochrony Płazów i Gadów. Nie sposób także pominąć wizytę na Krupówkach, będących jedną z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek Zakopanego. Rozmaitych atrakcji w Zakopanem jest cały szereg, każdy gość Zakopanego znajdzie coś dla siebie.

Co warto zobaczyć będąc w okolicy Zakopanego

Zakopane jest najwyżej położonym w Polsce miastem, znajduje się u samego podnóża Tatr. Z oczywistych względów będąc w Zakopanem warto zwiedzić najpiękniejsze zakątki w Tatrach. Jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsce jest Morskie Oko. Wielką popularnością cieszy się także między innymi Hala Gąsienicowa czy Polana Chochołowska. Na pobliskie szczyty jak Gubałówka czy Kasprowy Wierch można dostać się dzięki kolejom linowym. Zakopane stanowi doskonały punkt do zwiedzania tego regionu i cieszenia się malowniczymi górskimi widokami.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.