Busko-Zdrój

Uzdrowiskowe atuty Buska-Zdroju

Busko-Zdrój jest jednym z najbardziej znanych uzdrowisk w kraju, cieszący się od wieków niesłabnącą renomą i wielkim uznaniem wśród kuracjuszy. Pierwsze wzmianki o źródłach wód leczniczych w Busku-Zdroju pochodzą jeszcze z czasów średniowiecza. Buskie wody siarczkowe oraz solanki jodkowo-bromkowe należą do naturalnych surowców uzdrowiskowych o potwierdzonych właściwościach leczniczych, a ich dobroczynny wpływ na organizm człowieka znajduje zastosowanie w leczeniu wielu chorób, w tym schorzeń układu ruchu, schorzeń reumatycznych czy chorób dermatologicznych. Równie ważna co buska solanka lecznicza jest borowina z Buska-Zdroju, zwana czarnym złotem. Wyrażenie to nie jest ani trochę na wyrost; w istocie, lecznicze właściwości borowiny są tak imponujące, że nazywanie jej w ten sposób jak najbardziej koresponduje z jej wartością w lecznictwie uzdrowiskowym. Do Buska-Zdroju śmiało można jechać zadbać o swoje zdrowie na najwyższym poziomie. Wielkim walorem zdrowotnym odznacza się również panujący w Busku-Zdroju specyficzny nizinny mikroklimat, pozytywnie wpływający na efektywność kuracji leczniczej. Wybierz się po zdrowie do Buska, zobacz pakiety pobytów leczniczych w Busku-Zdroju

Atrakcje w Busku-Zdroju

Odwiedzając Busko-Zdrój można liczyć na wypoczynek w spokojnym klimacie, sprzyjającym regeneracji sił i rekonwalescencji. Wielkim atutem miejscowości jest przepiękny i rozległy buski Park Zdrojowy, który stanowi idealne miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu i zachęca do długich spacerów. Do najważniejszych zabytków Buska-Zdroju bezsprzecznie należy kościół św. Leonarda, prawdziwa perła architektury drewnianej. Warta uwagi jest również kaplica zdrojowa p.w. św. Anny. Przechadzając się po Busku-Zdroju warto również zobaczyć pomnik Leszka Czarnego, który uznawany jest za założyciela miasta i niewątpliwie jest ważną postacią zapisaną na kartach buskiej historii.

Co warto zobaczyć będąc w okolicy Buska-Zdroju

W okolicy Buska-Zdroju znajduje się wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w tej miejscowości uzdrowiskowej. Należy do nich między innymi Dom Długosza w Wiślicy, nazwany tak na cześć swojego fundatora Jana Długosza. Innym interesującym zabytkiem architektury w Wiślicy jest dzwonnica, również ufundowana przez Jana Długosza. Warto odwiedzić również tamtejszą Bazylikę Mniejszą oraz zwiedzić wiślickie podziemia. W okolicy Buska-Zdroju znajduje się wiele szlaków pieszych i rowerowych, stąd też jest to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek w zacisznym otoczeniu natury. Miłośnicy przyrody z pewnością docenią pobliski rezerwat stepowy „Góry Wschodnie”, a w poszukiwaniu bliskiego kontaktu z naturą można wybrać się nad położone w sercu lasu Jezioro Pleban.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.