Kołobrzeg

Uzdrowiskowe atuty Kołobrzegu

Kołobrzeg należy do najbardziej popularnych polskich kurortów nad morzem. Wielu turystów i kuracjuszy właśnie z Kołobrzegiem ma pierwsze skojarzenia, kiedy mowa o uzdrowisku nad morzem. Walory Kołobrzegu jako uzdrowiska znane są już od XIX wieku i od tamtej pory miasto święci triumfy jako jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc nad Bałtykiem. W Kołobrzegu rzecz jasna można korzystać z dobrodziejstw talasoterapii, czyli dobroczynnego wpływu morza na zdrowie i samopoczucie człowieka, ale oczywiście nie to stanowi o wyjątkowości tego miejsca. Kołobrzeg morze poszczycić się wyjątkowym nadmorskim mikroklimatem. Ze względu na położenie, w Kołobrzegu można cieszyć się nie tylko bogatym w minerały aerozolem morskim, który umożliwia naturalną inhalację chociażby podczas spacerów po kołobrzeskiej plaży, ale i czystym powietrzem. Okolica wolna jest od przemysłu ciężkiego, a wiatr znad morza oczyszcza powietrze z alergenów. Kołobrzeg cieszy się także wielkim naturalnym bogactwem, jakie są złoża borowiny oraz źródła leczniczej solanki. Surowce lecznicze wykorzystywane są w leczeniu balneologicznym prowadzonym w kołobrzeskich sanatoriach oraz ośrodkach wypoczynkowo-rehabilitacyjnych w Kołobrzegu. Myślisz o kuracji leczniczej nad morze? Zobacz: oferty pobytów zdrowotnych w Kołobrzegu

Atrakcje w Kołobrzegu

W przypadku tak obleganego przez turystów miejsca jak Kołobrzeg, nie sposób nie wspomnieć o rozbudowanej i bardzo różnorodnej bazie noclegowej. Wśród obiektów oferujących noclegi w Kołobrzegu znaleźć można eleganckie hotele, kameralne apartamenty, tętniące życiem ośrodki wypoczynkowe, zaciszne pensjonaty, campingi czy domki letniskowe. Każdy przyjeżdżający do Kołobrzegu, zarówno w celach rekreacyjnych i wypoczynkowych jak i zdrowotnych, znajdzie dogodną opcję dla siebie. Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu przyciągają licznych odwiedzających z kraju i z zagranicy. W Kołobrzegu znajduje się wiele interesujących zabytków i muzeów. Warta odwiedzenia jest latarnia morska w Kołobrzegu oraz kołobrzeskie molo. Kołobrzeg zaprasza także do odwiedzenia swoich portów, by zobaczyć niezwykłe okręty – choćby ORP Fala. Jest tam także mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, choćby za sprawą Parku Rozrywki Zieleniewo, Parku Pomerania, Muzeum 3D czy Miasto Myszy. Dla amatorów aktywnego wypoczynku zaletą będą liczne szlaki piesze i rowerowe w okolicy Kołobrzegu. Warto także sprawdzać kalendarz imprez Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, które dba o to by w mieście nie brakowało wydarzeń kulturalnych.

Co warto zobaczyć będąc w okolicy Kołobrzegu

Podczas wypoczynku czy kuracji zdrowotnej w Kołobrzegu, warto odwiedzić także sąsiednie, mniejsze miejscowości nadmorskie, z których każda ma swój odrębny charakter i własne godne polecenia atrakcje. W pobliskich Sianożętach warto wybrać się do stadniny koni, a w Ustroniu Morskim zobaczyć wiekowe dęby, Skansen Chleba, pójść na seans w kinie 7D czy zaszaleć w parku linowym. Ciekawym miejscem jest też słynące z pięknej plaży kameralne Grzybowo ze swoją Zatoką Grzybowską oraz jedna z najwyższych w Polsce latarnia w Gąskach.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.