Sopot

Uzdrowiskowe atuty Sopotu

Wysokiej klasy nadmorskie uzdrowisko, przyciągające kuracjuszy z całej Polski i z zagranicy, chcących podratować zdrowie i ceniących wypoczynek nad morzem – to właśnie jest Sopot. Ekskluzywne warunki, jakie oferuje ten nadmorski kurort, odpowiadają nawet najbardziej wymagającym kuracjuszom. Sopot szczyci się najwyższą jakością zarówno jeśli chodzi o ofertę lecznictwa uzdrowiskowego, jak i bazę noclegową. Noclegi w Sopocie sprostają oczekiwaniom każdego odwiedzającego. Sanatoria, ośrodki SPA i ośrodki rehabilitacyjne i wypoczynkowe w Sopocie dysponują także rozwiniętą bazą zabiegową i wyspecjalizowanym personelem, co czyni Sopot miejscem, w którym faktycznie można się zregenerować i kompleksowo zadbać o siebie, oddając się w ręce lekarzy i fizjoterapeutów oraz korzystając z dobrodziejstw leczenia balneologicznego. Tradycje uzdrowiskowe Sopotu sięgają XIX wieku i od tamtej pory to miejsce cieszy się niesłabnącą renomą, będąc jednym z wiodących uzdrowisk w kraju. Walory uzdrowiskowe Sopotu to zasługa morskiego mikroklimatu, doskonałego położenia, rozległych terenów zielonych oraz naturalnych surowców leczniczych w postaci źródeł wód mineralnych. Sopocka solanka wykorzystywana jest przede wszystkim do inhalacji i kuracji pitnych, ale znajduje także z powodzeniem zastosowanie w kosmetyce i pielęgnacji. Wybierz się na kurację do nadmorskiego kurortu, zobacz propozycje: pobyty lecznicze i rehabilitacyjne w Sopocie

Atrakcje w Sopocie

Sopot jako miejscowość turystyczna jest niezwykle atrakcyjny dla osób w każdym wieku. Do największych atutów turystycznych bez wątpienia należy sopockie molo wraz z mariną, będące idealnym miejscem do długich spacerów połączonych z naturalną inhalacją morskim aerozolem. Szeroko znany jest także pełen ciekawych miejsc do odwiedzenia i tętniący życiem deptak w Sopocie, zwany „Monciakiem”. Znajdują się tam liczne restauracje, kawiarnie, puby i sklepy. Ulica Bohaterów Monte Cassino w Sopocie cieszy oko także pod względem architektonicznym, zachwycając malowniczymi kamieniczkami. Do największych atrakcji turystycznych Sopotu należy także Hipodrom, w którym odbywają się zawody i wyścigi konne oraz liczne imprezy kulturalne. Warte odwiedzenia jest także sopockie Grodzisko oraz Muzeum Sopotu. Wspomnieć trzeba także o Przystani Rybackiej, do której koniecznie trzeba się wybrać po świeżą rybę morską. Sopockie plaże należą do najlepiej utrzymanych w kraju, piaszczyste wybrzeże zachęca do długich spacerów brzegiem morza.

Co warto zobaczyć będąc w okolicy Sopotu

Sopot jest częścią Trójmiasta, toteż oczywistym jest fakt, że będąc w Sopocie warto odwiedzić także Gdynię i Gdańsk. Gdynia jest cudownym miastem pełnym atrakcji i wyjątkowych miejsc, do których bez wątpienia należy Kępa Redłowska i Klif Orłowski oraz molo w Orłowie. Charakterystyczny dla Gdyni jest długi bulwar nadmorski oraz plaża miejska. W Gdyni można podziwiać jedyne w swoim rodzaju okręty, warto odwiedzić także gdyńskie Akwarium. Gdańsk z kolei to prawdziwa perła turystyczna na mapie Polski. Jedne z najważniejszych i najpiękniejszych zabytkowych budowli jak Archikatedra Oliwska, architektura Starego Miasta oraz ulica Długa zachwycają gości z całego świata. Jako miejsce ważne w kontekście dziejów historii jest także pełne unikatowych zabytków i miejsc pamięci.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.