Perła uzdrowisk polskich - Ciechocinek

Uzdrowiskowe atuty Ciechocinka

Ciechocinek za sprawą unikatowych źródeł solankowych należy do czołówki kurortów uzdrowiskowych w Polsce, jest szeroko znany również poza jej granicami. Walory uzdrowiskowe Ciechocinka są bardzo liczne. Potężna infrastruktura uzdrowiskowa, zaplecze bazy zabiegowej jak i sztab lekarzy i specjalistów z zakresu rehabilitacji i  Umożliwia skuteczne przywracanie zdrowia, sprawności i dobrego samopoczucia. Wielką zaletą Ciechocinka jest fakt, że jest to miejsce sprzyjające leczeniu bardzo szerokiej grupy chorób. Przemawia za tym łagodny nizinny klimat oraz bogactwo surowców naturalnych, wykorzystywanych w leczeniu balneologicznym. Wielu kuracjuszy korzysta również z dobrodziejstw tężni solankowych w Ciechocinku. Długie spacery wzdłuż tężni to same korzyści dla zdrowia, przede wszystkim dla układu ruchu oraz dla dróg oddechowych. W tym mieście uzdrowiskowym leczone są między innymi choroby narządów ruchu, reumatyczne, układu krążenia, układu oddechowego, układu trawiennego, choroby ginekologiczne, schorzenia metaboliczne oraz choroby kręgosłupa. Lista schorzeń leczonych w tym uzdrowisku jest znacznie dłuższa – jest to miejsce doskonałe na kurację leczniczą niemal dla każdego. Miejsce dla siebie na kurację w Ciechocinku znajdziesz tutaj: Ośrodki leczniczo-wypoczynkowe w Ciechocinku

Atrakcje w Ciechocinku

Najbardziej atrakcyjne miejsca w Ciechocinku wiążą się z infrastrukturą uzdrowiskową, co nikogo nie dziwi – Ciechocinek jest jedną z niewielu miejscowości typowo o charakterze uzdrowiskowym, gdzie kameralna i spokojna atmosfera miejsca pozwala kuracjuszom doskonale wypoczywać i regenerować się, a także sprzyja powracającym do zdrowia w uzdrowisku rekonwalescentom i osobom poddawanym rehabilitacji.  Do największych atrakcji Ciechocinka bezsprzecznie należą tężnie solankowe oraz ciechociński park zdrojowy z muszlą koncertową, w którym bije serce uzdrowiskowego życia Ciechocinka. Tam odbywają się imprezy i wydarzenia kulturalne, jest to też miejsce spotkań kuracjuszy przebywających w tym uzdrowisku. W Ciechocinku znaleźć można liczne fontanny ze słynną fontanną „Grzybek” na czele. Warte uwagi są też niezwykłe pod względem architektonicznym budynki, które podkreślają klimat i indywidualny charakter Ciechocinka, czyniąc spacery jego ulicami niezapomnianym doświadczeniem. Zachwyt budzą także słynne dywany kwiatowe na Parterach Hellwiga oraz zegar kwiatowy.

Co warto zobaczyć będąc w okolicy Ciechocinka

Podczas pobytu w Ciechocinku warto odwiedzić kilka interesujących miejsc w najbliższym sąsiedztwie. Pobyt w Ciechocinku to idealna okazja na wypad do Torunia, który jako miejscowość turystyczna swoim gotyckim klimatem przyciąga gości z całego świata. Zabytkowe kamienice, klimatyczne uliczki, toruńskie pierniki oraz ślady Mikołaja Kopernika to znaki rozpoznawcze tego wyjątkowego miasta. Dla wielu osób ciekawym miejscem do którego warto się wybrać będąc w Ciechocinku jest Sanktuarium w Licheniu, jedno z największych miejsc tego typu w Polsce. Przez Ciechocinek i okolice przechodzą także liczne trasy rowerowe i piesze, przemierzając które można poznać naturalne walory krajobrazu Kujaw.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.