Konstancin-Jeziorna

Uzdrowiskowe atuty Konstancina-Jeziorny

Uzdrowisko Konstancin to znane podwarszawskie uzdrowisko, które swoją renomą cieszy się od wielu lat. Uzdrowiskowe tradycje Konstancina sięgają końca XIX wieku. Prawdziwą popularność Konstancin-Jeziorna jako uzdrowisko zdobył niemal sto lat później, a renoma uzdrowiska zaczęła przyciągać kuracjuszy nie tylko ze stolicy, ale też z poza Warszawy. Jedyne uzdrowisko na Mazowszu stało się miejscem chętnie odwiedzanym przez przyjezdnych z całego kraju, którzy odbywali kuracje lecznicze w szpitalach uzdrowiskowych w Konstancinie. Dziś Konstancin-Jeziorna zyskało nową jakość, przyciąga tłumnie gości na różnego rodzaju pobyty zdrowotne i lecznicze, dostosowane do potrzeb różnych grup kuracjuszy. Uzdrowisko Konstancin dysponuje zróżnicowaną bazą noclegową i zabiegową oraz wykwalifikowaną kadrą lekarzy, fizjoterapeutów i innych specjalistów, dbających o przebieg i efekty kuracji w uzdrowisku. Odpowiedni pobyt leczniczy czy rehabilitacyjny znajdą dla sienie nawet najbardziej wymagający goście. Zobacz propozycję i przekonaj się sam: pobyt zdrowotny w Konstancinie-Jeziornie

Atrakcje w Konstancinie-Jeziornie

Do najważniejszych atrakcji Konstancina okiem kuracjuszy należy z pewnością Park Zdrojowy. To najbardziej znane miejsce spacerowe w Konstancinie-Jeziornie, pięknie zagospodarowany i doskonale utrzymany teren zielony sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu, co z kolei wspomaga efekty kuracji podczas pobytu zdrowotnego. Jedyne uzdrowisko w województwie mazowieckim może poszczycić się także bardzo cenionym przez gości elementem infrastruktury uzdrowiskowej, jaką jest tężnia solankowa. Stanowi ona naturalne inhalatorium, korzystanie z którego przynosi wymierne korzyści dla zdrowia. Uzdrowisko Konstancin dysponuje także basenem solankowym, kąpiele w nim są jedną z najbardziej skutecznych form hydroterapii.

Co warto zobaczyć będąc w okolicy Konstancina-Jeziorny

Pobyt leczniczy w Konstancinie-Jeziornie to idealna okazja do tego, by odwiedzić Warszawę i zobaczyć najbardziej atrakcyjne miejsca w stolicy. O walorach turystycznych Warszawy nikogo nie trzeba przekonywać; znajdują się tam jedne z najważniejszych zabytków w Polsce, wśród miejsc które warto odwiedzić w Warszawie znajduje się także przepiękne Stare Miasto oraz liczne muzea związane z historią naszego Państwa. Okolice Konstancina-Jeziorny to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek na łonie natury. Rozległe tereny leśne wokół Konstancina sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, co stanowi doskonałe uzupełnienie kuracji w czasie pobytu zdrowotnego w Uzdrowisku Konstancin.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.