Uzdrowisko w Beskidach - Ustroń

Uzdrowiskowe atuty Ustronia

Ustroń jest miejscowością słynącą ze swojego uzdrowiskowego mikroklimatu, który ma korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie oraz działa wspomagająco przy rehabilitacji i leczeniu wielu schorzeń. Ustroń jako uzdrowisko jest najbardziej znane jako ośrodek leczący choroby reumatyczne, choroby układu krążenia, schorzenia dróg oddechowych oraz choroby układu nerwowego. Tamtejsze Uzdrowisko oraz sanatoria i ośrodki wypoczynkowo-rehabilitacyjne odznaczają się nowoczesną bazą zabiegową, profesjonalnym zespołem personelu medycznego oraz wysokim poziomem fizjoterapii. Ustrońska borowina oraz solanka z Ustronia należą do najlepszej jakości naturalnych surowców leczniczych w naszym kraju. W szerokim wachlarzu usług zabiegowych dostępnych w Ustroniu nie brak oczywiście także zabiegów SPA, dzięki czemu z Ustronia można wyjechać kompleksowo zregenerowanym, zarówno jeśli chodzi o poprawę zdrowia jak i odnowę biologiczną. Pobyt w Ustroniu umożliwia holistyczne zadbanie o siebie, o swoją kondycję i samopoczucie. Sprawdź oferty pobytów leczniczych w Ustroniu i wybierz dla siebie: pobyty lecznicze i rehabilitacyjne w Ustroniu

Atrakcje w Ustroniu

Do ustrońskich atrakcji bez wątpienia należy część zdrojowa i infrastruktura uzdrowiskowa, tak jak Park Zdrojowy i Pijalnia Wód czy Grota Solna. Mówiąc o Ustroniu nie sposób pominąć, że jest on niezwykle popularnym ośrodkiem narciarskim, przyciągającym miłośników narciarstwa każdego sezonu zimowego. Czantoria posiada nowoczesne wyciągi narciarskie oraz profesjonalnie utrzymywane trasy zjazdowe. Nie brak oczywiście szkół narciarskich oraz wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Rzecz jasna Ustroń jest atrakcyjny turystycznie nie tylko zimą. W miejscowości można znaleźć rozmaite rozrywki, takie jak muzea, galerie sztuki czy korty tenisowe. Liczne imprezy i wydarzenia kulturalne zapewnie Miejski Dom Kultury „Prażakówka”. Unikatową atrakcją turystyczną w Ustroniu jest Leśny Park Niespodzianek, który daje możliwość obcowania ze zwierzętami i doświadczania natury. Inną szczególnie wartą uwagi atrakcją dla odwiedzających Ustroń jest Górski Park Równica – park rozrywki położony na zboczu Równicy, oferujący oprócz szeregu rozrywek niezapomniane górskie widoki na Beskidy.

Co warto zobaczyć będąc w okolicy Ustronia

Wybierając się do Ustronia, koniecznie warto zahaczyć o wyjątkowe miejsca w okolicy. Ustroń położony jest w Beskidzie Śląskim, w dolinie Wisły oraz u podnóża i na zboczach Czantorii i Równicy. Takie położenie gwarantuje piękne widoki w okolicy, które podziwiać można przemierzając górskie szlaki. Tereny obfitują w trasy piesze oraz szlaki rowerowe. Górskie szlaki turystyczne w pobliżu Ustronia są zróżnicowane pod względem stopnia trudności i długości. Będąc w Ustroniu warto również odwiedzić sąsiednie atrakcyjne turystycznie miejscowości, jak Brenna, Wisła i Szczyrk.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.