Łeba

Uzdrowiskowe atuty Łeby

Łeba jest jednym z najbardziej znanych w kraju nadmorskich kurortów, który swoją popularność turystyczną ugruntowuje od ponad pół wieku. Turystyczny rozkwit Łeby przypada na drugą połowę XX wieku i trwa nieprzerwanie po dzień dzisiejszy. Łeba zawdzięcza to przede wszystkim swoim szerokim i piaszczystym plażom, które doskonale umożliwiają wypoczynek nad morzem. Z uroków łebskich plaż chętnie korzystają zarówno osoby ceniące sobie aktywny wypoczynek nad morzem, jak i osoby preferujące błogie, leniwe plażowanie i wygrzewanie się na słońcu. Nie sposób jednak pominąć zdrowotnych walorów nadmorskiego mikroklimatu w Łebie. Spacerując wzdłuż wydm, w otoczeniu nadmorskich lasów sosnowych lub nad samym brzegiem morza, korzysta się z naturalnych inhalacji morskim aerozolem, do doskonale wpływa na górne drogi oddechowe i przynosi ulgę osobom zmagającym się z astmą. Nadmorska bryza bogata jest także w jod, którego zawartość w powietrzu jest wysoka zwłaszcza w sezonie zimowym.  Łeba jest świetnym miejscem na pobyt zdrowotny nad morzem, sprawdź i wybierz pakiet dla siebie: Pobyty Zdrowotne w Łebie

Atrakcje w Łebie

Łeba należy do miast bardzo atrakcyjnych turystycznie. Atrakcje w Łebie są bardzo urozmaicone, dlatego też doskonale się tam odnajdą młodsi i starsi turyści i kuracjusze – każdy może mieć pewność, że w Łebie nie można się nudzić. W Łebie można wybrać się na rejsy w morze, w tym wędkarskie oraz widokowe. Dostępne są także wypożyczalnie sprzętu wodnego, które pozwalają skosztować prawdziwego wodnego szaleństwa. W Łebie i jej najbliższej okolicy jest wiele parków rozrywki, w tym park dinozaurów oraz park linowy, dzięki czemu Łeba jest doskonałym miejscem na wyjazd całą rodziną. Warte zobaczenia są także muzea w Łebie, w tym muzeum motyli czy muzeum figur woskowych. Ciekawymi propozycjami są także odwiedziny w łebskim oceanarium czy ogród ornitologiczny. Wokół Łeby jest także wiele szlaków pieszych i rowerowych, które poprowadzone są przez najciekawsze miejsca w okolicy i pozwalają cieszyć się wyjątkowym nadmorskim krajobrazem oraz malowniczymi terenami wokół pobliskich jezior. 

Co warto zobaczyć będąc w okolicy Łeby

Jedną z największych atrakcji turystycznych w okolicach Łeby jest Słowiński Park Narodowy. Odwiedzając to miejsce można zobaczyć prawdziwie pustynny krajobraz ruchomych wydm, co czyni to miejsce unikatowym w skali kraju. Przez wydmy prowadzą wyznaczone szlaki turystyczne, dzięki którym można bezpiecznie poruszać się po Parku, nie naruszając tego wyjątkowego ekosystemu. Warto wybrać się także nad Jezioro Łebsko oraz Jezioro Gardno, które stanowią idealne tereny do wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Będąc w Łebie warto wybrać się również do pobliskiego Lęborka i zwiedzić tamtejsze zabytki.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.