Polanica-Zdrój

Uzdrowiskowe atuty Polanicy-Zdroju

Polanica-Zdrój to jedno z najważniejszych uzdrowisk Kotliny Kłodzkiej, zawdzięczające swoje uzdrowiskowe właściwości klimatyczne właśnie doskonałemu położeniu pośród Gór Stołowych. Z tego umiejscowienia wynika także inny prozdrowotny walor Polanicy-Zdroju, czyli źródła wód mineralnych. Lecznicze wody mineralne z Polanicy-Zdroju są właśnie tym czynnikiem, ze względu na który ta miejscowość uzdrowiskowa cieszy się tak dużym uznaniem wśród kuracjuszy i rekonwalescentów. Turystyka zdrowotna w tym regionie cały czas rozkwita, w samej Polanicy-Zdroju powstaje wiele nowych ośrodków wypoczynkowych z bazą zabiegową, które są gotowe na przyjmowanie kolejnych gości. Krystaliczna górska woda mineralna z Polanicy-Zdroju wydobywana jest z czterech źródeł: Pieniawa Józefa, Wielka Pieniawa, Staropolanka 2000 oraz Staropolanka Zdrój. Kuracje pitne wodami źródlanymi w Polanicy-Zdroju to niemal obowiązkowy punkt dla każdego odwiedzającego Polanicę, by podreperować swoje zdrowie. Przejrzyj Ośrodki lecznicze i rehabilitacyjne w Polanicy-Zdroju i wybierz się na kurację zdrowotną.

Atrakcje w Polanicy-Zdroju

Będąc przy atutach uzdrowiskowych Polanicy-Zdroju, nie sposób pominąć związanych z tym aspektem miasta atrakcji turystycznych. Do najchętniej odwiedzanych miejsc w Polanicy należy bez wątpienia pięknie zagospodarowany Park Zdrojowy, w którego centrum znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych. Wszystkich miłośników spacerów w pięknych okolicznościach przyrody zainteresuje także polanicki Park Leśny, w którym znajduje się rzeźba niedźwiedzia. Doskonałym miejscem na spacer jest również Deptak w Polanicy-Zdroju, który jest prawdziwym centrum życia turystycznego, pełnym restauracji i kawiarni. Ciekawą atrakcją dla odwiedzających Polanicę-Zdrój jest także kolejka turystyczna, a dla pragnących większej dawki adrenaliny godną polecenia atrakcją będzie letni tor saneczkowy.

Co warto zobaczyć będąc w okolicy Polanicy-Zdroju

Tak naprawdę trudno zliczyć atrakcje, jakie czekają w Kotlinie Kłodzkiej i najbliższym rejonie na odwiedzających Polanicę-Zdrój. Oczywiście wokół miasta jest mnóstwo szlaków pieszych, rowerowych, tras turystycznych i ścieżek edukacyjnych, które pozwolą zwiedzić i poznać okolicę oraz zobaczyć najpiękniejsze miejsca Gór Stołowych. Szczególną cechą tego regionu są niezwykłe formacje skalne, które można podziwiać w różnych miejscach Kotliny. Warte odwiedzenia są naturalnie sąsiednie miejscowości uzdrowiskowe, czyli Duszniki-Zdrój oraz Kudowa-Zdrój, obie pełne swoich wyjątkowych atrakcji. Okoliczne wsie i miejscowości są pełne zabytkowych budowli, w tym drewnianych kościołów czy dawnych zamków, co z pewnością zainteresuje pasjonatów architektury. Ziemia Kłodzka jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie, każdy turysta znajdzie tam coś dla siebie.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.