Podoba Ci się poniższa oferta - skontaktuj się z nami

Program Onkologiczny Uzdrowisko Ustroń, Ustroń

Uzdrowisko Ustroń ul. Sanatoryjna 7 43-450 Ustroń

Program Rehabilitacji Onkologicznej i Obrzęku Limfatycznego przeznaczony jest dla osób po leczeniu raka piersi, po leczeniu raka narządu rodnego oraz chorych z pierwotnym i wtórnym obrzękiem limfatycznym, którzy zmagają się z dysfunkcjami układu limfatycznego. Stanowi ofertę kompleksowej nowoczesnej fizjoterapii i rehabilitacji po przebyciu schorzeń onkologicznych oraz innych chorób związanych z usunięciem węzłów chłonnych. Głównymi celami rehabilitacji jest powrót do pełnej sprawności psychofizycznej oraz zapobieganie nawrotom choroby.

Cel ten realizowany jest poprzez:

 • usprawnianie ruchowe;
 • profilaktykę i redukcję obrzęku limfatycznego;
 • psychoterapię i relaksację;
 • edukację z zakresu profilaktyki i diety przeciwnowotworowej.

Program medyczny, indywidualnie dobrany do aktualnego stanu zdrowia, obejmuje:

 • konsultację lekarską z ordynacją zabiegów;
 • codzienną kinezyterapię - zabiegi rehabilitacyjne (w tym kinezyterapia) – średnio do 5 zabiegów dziennie (bez niedziel i świąt):
  • kinezyterapia: ćwiczenia ogólnousprawniające, ćwiczenia oddechowe, gimnastyka przyrządowa, trening marszowy, automasaż;
  • zabiegi w zależności od wskazań: drenaż pneumatyczny, masaż wibracyjny aquavibron, krioterapia miejscowa, masaż limfatyczny, manualny drenaż limfatyczny w połączeniu z kompresjoterapią, terapia manualna (terapia blizny), kinesiologytaping – plastrowanie dynamiczne, inhalacje indywidualne;
  • hydroterapia: kąpiel perełkowa, kąpiel wirowa kończyn górnych i dolnych, masaż wielostrumieniowy, masaż podwodny;
  • psychoterapia indywidualna (zależnie od potrzeb Pacjenta) i grupowa; nauka rozładowywania przewlekłego stresu.
  • Nadzór lekarsko-pielęgniarski.

Rozpoczęcie rehabilitacji poprzedza konsultacja z lekarzem będąca podstawą do oceny stanu zdrowia oraz wskazania właściwych zabiegów fizjoterapeutycznych.

W czasie pobytu zapewniamy:

 • powyższy program medyczny;
 • zakwaterowanie w pokoju 1- lub 2- osobowym w Sanatorium i Szpitalu Uzdrowiskowym Równica*;
 • całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja; według diety). Dostępne diety: podstawowa, lekkostrawna, cukrzycowa

* dojście do Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia na zabiegi to około 400 m korytarzem.

Rodzaj pokoju / cena od osoby za 14 dób za dobę*
Pokój 1-osobowy Podwyższony Standard w Sanatorium Równica 5600 zł 400 zł
Pokój 2-osobowy Podwyższony Standard w Sanatorium Równica lub Wilga 4900 zł 350 zł
Pokój 1-osobowy Komfort w Sanatorium Równica 6300 zł 450 zł
Pokój 2-osobowy Komfort w Sanatorium Równica lub Wilga 5600 zł 400 zł
Pokój 2-osobowy Komfort LUX w Sanatorium Równica lub Wilga 5880 zł 420 zł
Apartament Panorama w Sanatorium Równica lub Wilga 6720 zł 480 zł

Uwagi:

 • W cenniku podane są ceny brutto za dobę od osoby.
 • Pobyt rozpoczyna się od godziny 12.00 (obiadem) w dniu przyjazdu i kończy się o godzinie 10.00 (śniadaniem) w dniu wyjazdu.
 • Ceny nie zawierają opłaty lokalnej ustalanej przez Urząd Miasta Ustronia.
 • Dopłata do pojedynczego wykorzystania pokoju dwuosobowego i apartamentu - 120 zł/doba.

MINIMALNY OKRES LECZENIA POWINIEN WYNOSIĆ 14 DÓB.

Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji jest pozytywna weryfikacja dokumentu stwierdzającego aktualny stan zdrowia pacjenta i brak przeciwskazań.

Uzdrowisko Ustroń to jeden z największych w Europie kompleksów uzdrowiskowych. Uzdrowisko Ustroń to nowoczesna firma, z wieloletnim doświadczeniem, o szerokich kompetencjach.

Co wyróżnia Uzdrowisko Ustroń?

 • Tradycja - początki lecznictwa i rehabilitacji na tym terenie sięgają końca XVIII w., a pierwszy Dom Zdrojowy z kąpielami leczniczymi powstał 1804 roku.
 • Nowoczesność – jeden z największych zakładów przyrodoleczniczych w Polsce, luksusowe centrum zabiegowe Prestige Club Medical&SPA, komfortowa baza noclegowa, najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny.
 • Dostępność i profesjonalizm kadry - ponad 40 lekarzy różnych specjalności, 90 pielęgniarek oraz ponad 120 fizjoterapeutów; przygotowywany przez interdyscyplinarny zespół specjalistów plan zabiegów terapeutycznych dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta co gwarantuje najwyższą efektywność rehabilitacji.
 • Kompleksowość - szeroka gama usług: ponad 70 rodzajów zabiegów rehabilitacyjnych, 1500 miejsc noclegowych.
 • Bogate doświadczenia - ponad 200 lat tradycji; do 6000 zabiegów rehabilitacyjnych wykonywanych dziennie w zakładzie przyrodoleczniczym.
 • Wygoda - to jedyny taki ośrodek w Polsce, gdzie pacjent ma dostęp do wszystkich oferowanych zabiegów w jednym miejscu.
 • Naturalne surowce - własne złoża solanki oraz borowiny o właściwościach leczniczych potwierdzonych certyfikatami (surowce wykorzystywane w trakcie zabiegów).
 • Idealna lokalizacja – w południowej Polsce, gdzie unikalny górski klimat i malownicze położenie w paśmie górskim Beskidów sprzyjają wypoczynkowi i aktywności fizycznej.
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń

Sanatorium Równica

Na Gości czekają komfortowo wyposażone, przytulne pokoje jedno- i dwuosobowe, apartamenty oraz jadalnia. Równica ma wszelkie udogodnienia architektoniczne dla osób niepełnosprawnych i na wózkach inwalidzkich, ponadto budynek, dla zapewnienia komfortu o każdej porze roku, połączony jest przewiązką z Uzdrowiskowym Instytutem Zdrowia. Równica zapewnia bezpłatny dostęp do Wi-Fi (bezprzewodowego internetu) w Klubie Kuracjusza.

Placówka specjalizuje się w rehabilitacji kardiologicznej osób po zawale serca, po angioplastyce tętnic wieńcowych, po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, z wszczepionymi stymulatorem rytmu, z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem, po wymianie lub plastyce zastawki (zastawek) serca, z nadciśnieniem tętniczym, z niewydolnością krążenia oraz z zaburzeniami rytmu. Programy opracowane są według najnowszych standardów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W zakresie rehabilitacji kardiologicznej prowadzona jest ścisła współpraca z Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca.

Hotel Wilga***

Dla gości przygotowano tu 158 miejsc noclegowych w 64 starannie zaaranżowanych i komfortowo urządzonych pokojach z dostępem do bezprzewodowego Internetu. Goście mają do dyspozycji przestronne lobby hotelowe wraz z barem, restaurację, Karczmę Zapiecek o charakterze regionalnym wraz z ogrodem, bibliotekę ze stanowiskiem komputerowym i TV LCD/DVD, bilard, miejsce zabaw dla dzieci, parking strzeżony oraz garaże.

Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń

Mapa

Prezentowane treści mają charakter informacyjny i nie stanowią ofery handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.