Masz kłopot ze znalezieniem odpowiedniego miejsca dla siebie? Pomożemy Ci w wyborze oferty! Skontaktuj się
Podoba Ci się poniższa oferta - Biuro TORVITA umożliwi Ci rezerwację pobytu

Program Rehabilitacji Narządu Ruchu Uzdrowisko Ustroń, Ustroń

Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe Ustroń S.A. ul. Sanatoryjna 7 43-450 Ustroń

Program Rehabilitacji Narządu Ruchu jest przeznaczony dla osób z rozpoznanymi schorzeniami zapalnymi i zwyrodnieniowymi narządu ruchu, po urazach i operacjach. Efektem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawa kondycji fizycznej, usprawnienie ruchowe i zmniejszenie ilości przyjmowanych leków.

W Ramach Programu możliwa Rehabilitacja Kolana, Rehabilitacja Barku, Rehabilitacja po Endoprotezie Biodra, Rehabilitacja po Operacji Kręgosłupa oraz inne.

Program medyczny zawiera:

 • konsultację lekarską
 • modyfikację diety w konsultacji z dietetykiem
 • codzienną kinezyterapię, zależną od kondycji pacjenta
 • zabiegi fizjoterapeutyczne – do 5 zabiegów dziennie przez 6 dni w tygodniu (z wyjątkiem niedziel i świąt)
 • naukę rozładowywania stresu
 • nadzór lekarsko-pielęgniarski (w przypadku zakwaterowania w Sanatorium Równica)
 • całodobowe wyżywienie zgodnie z zaleconą dietą

CENNIK PROGRAMU REHABILITACJI ORTOPEDYCZNEJ

Rodzaj pokoju / cena od osoby za 1 dobę (pobyt do 7 dób) za 1 dobę (pobyt od 8 dób)
Pokój 2-osobowy na oddziale rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej w UIZ, z całodzienną opieką 395 zł 340 zł
Pokój 2-osobowy / 3-osobowy na oddziale szpitalnym UIZ 235 zł 200 zł
Pokój 1-osobowy / 2-osobowy w Sanatorium Równica, podwyższony standard lub w Hotelu Wilga***, standard 295 zł / 265 zł 240 zł / 220 zł
Pokój 1-osobowy / 2-osobowy w Sanatorium Równica, standard Komfort lub w Hotelu Wilga***, podwyższony standard 320 zł / 295 zł 265 zł / 240 zł
Pokój 2-osobowy na oddziale rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej w UIZ 295 zł 240 zł
Pokój 2-osobowy w Sanatorium Równica, standard Komfort LUX lub 2-osobowy Junior Suite w Hotelu Wilga*** 345 zł 290 zł
2-osobowy apartament Panorama w Sanatorium Równica lub 2-osobowy VIP Suite w Hotelu Wilga*** 365 zł 310 zł

Uwagi:

 • Sugerowany minimalny okres leczenia powinien wynosić 7 dób.
 • W cenniku podane są ceny brutto za dobę od osoby.
 • W okresie świątecznym możliwe dopłaty do posiłków.
 • Pobyt rozpoczyna się od godz. 12:00 (obiadem) w dniu przyjazdu i kończy się o godz. 10:00 (śniadaniem) w dniu wyjazdu - dotyczy Sanatorium Równica natomiast w przypadku pobytu w Hotelu Wilga*** pobyt rozpoczyna się o godz. 15.00 (obiadem) i kończy do godz. 12.00 w dniu wyjazdu (śniadaniem).
 • Jeżeli stan pacjenta (po ocenie w skali Barthel) będzie tego wymagał, zastrzegamy możliwość zakwaterowania na oddziale szpitalnym.
 • Ceny nie zawierają opłaty lokalnej ustalanej przez Urząd Miasta Ustronia.
 • Dopłata do pojedynczego wykorzystania pokoju dwuosobowego i apartamentu - 60 zł/doba.

Uzdrowisko Ustroń to jeden z największych w Europie kompleksów uzdrowiskowych. Uzdrowisko Ustroń to nowoczesna firma, z wieloletnim doświadczeniem, o szerokich kompetencjach.

Co wyróżnia Uzdrowisko Ustroń?

 • Tradycja - początki lecznictwa i rehabilitacji na tym terenie sięgają końca XVIII w., a pierwszy Dom Zdrojowy z kąpielami leczniczymi powstał 1804 roku.
 • Nowoczesność – jeden z największych zakładów przyrodoleczniczych w Polsce, luksusowe centrum zabiegowe Prestige Club Medical&SPA, komfortowa baza noclegowa, najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny.
 • Dostępność i profesjonalizm kadry - ponad 40 lekarzy różnych specjalności, 90 pielęgniarek oraz ponad 120 fizjoterapeutów; przygotowywany przez interdyscyplinarny zespół specjalistów plan zabiegów terapeutycznych dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta co gwarantuje najwyższą efektywność rehabilitacji.
 • Kompleksowość - szeroka gama usług: ponad 70 rodzajów zabiegów rehabilitacyjnych, 1500 miejsc noclegowych.
 • Bogate doświadczenia - ponad 200 lat tradycji; do 6000 zabiegów rehabilitacyjnych wykonywanych dziennie w zakładzie przyrodoleczniczym.
 • Wygoda - to jedyny taki ośrodek w Polsce, gdzie pacjent ma dostęp do wszystkich oferowanych zabiegów w jednym miejscu.
 • Naturalne surowce - własne złoża solanki oraz borowiny o właściwościach leczniczych potwierdzonych certyfikatami (surowce wykorzystywane w trakcie zabiegów).
 • Idealna lokalizacja – w południowej Polsce, gdzie unikalny górski klimat i malownicze położenie w paśmie górskim Beskidów sprzyjają wypoczynkowi i aktywności fizycznej.
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń

Sanatorium i Szpital Uzdrowiskowy Równica

Na Gości czekają komfortowo wyposażone, przytulne pokoje jedno- i dwuosobowe, apartamenty oraz jadalnia. Równica ma wszelkie udogodnienia architektoniczne dla osób niepełnosprawnych i na wózkach inwalidzkich, ponadto budynek, dla zapewnienia komfortu o każdej porze roku, połączony jest przewiązką z Uzdrowiskowym Instytutem Zdrowia. Równica zapewnia bezpłatny dostęp do Wi-Fi (bezprzewodowego internetu) w Klubie Kuracjusza.

Placówka specjalizuje się w rehabilitacji kardiologicznej osób po zawale serca, po angioplastyce tętnic wieńcowych, po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, z wszczepionymi stymulatorem rytmu, z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem, po wymianie lub plastyce zastawki (zastawek) serca, z nadciśnieniem tętniczym, z niewydolnością krążenia oraz z zaburzeniami rytmu. Programy opracowane są według najnowszych standardów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W zakresie rehabilitacji kardiologicznej prowadzona jest ścisła współpraca z Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca.

Hotel Wilga***

Dla gości przygotowano tu 158 miejsc noclegowych w 64 starannie zaaranżowanych i komfortowo urządzonych pokojach z dostępem do bezprzewodowego Internetu. Goście mają do dyspozycji przestronne lobby hotelowe wraz z barem, restaurację, Karczmę Zapiecek o charakterze regionalnym wraz z ogrodem, bibliotekę ze stanowiskiem komputerowym i TV LCD/DVD, bilard, miejsce zabaw dla dzieci, parking strzeżony oraz garaże.

Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń

 

Mapa

Prezentowane treści mają charakter informacyjny i nie stanowią ofery handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Rehabilitacja dzieci.

Polecane strony: Asertywność Małymi Krokami - www.jakbycasertywnym.pl